ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM DAİRE BAŞKANLIĞI

fff
Haberler
GÜZERGAH DEĞİŞİKLİĞİ

1 Kasım 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak bazı Toplu Taşıma Hatlarındaki değişiklikler

1- B-2 Hattı Güzergâhında; Hatta çalışan sadece Belediye Otobüsleri Şehre gelişte Menderes-Yoncalık güzergâhını kullanacak. Dadaşkente dönüşte ise normal güzergâhı olan Teprizkapı-Cedid güzergâhını kullanacaktır.

2-B-3 Hattı Güzergâhında; Araçlar Taşhan-Ayazpaşa-Batpazarı-Teprizkapı dönüşte de Cedid güzergâhını kullanmayıp gidiş ve dönüşte Menderes-Yoncalık güzergâhını kullanacaklar.

3-D-1 Hattı Güzergâhında; Yoncalık-Teprizkapı güzergâhı iptal olunacak araçlar Taşhandan sola dönüp-Ayazpaşa-Tahtacılar sonrasında normal güzergâhına devam edecekler.

4-G-2 Hattı Güzergâhında; Hattın araçları yukarı mezarlık dönüşü Karskapıdan 23 Temmuz güzergâhına dönmeden Obakenti geçtikten sonra kavşaktan U dönüşü yapıp 23 Temmuz sonrasında normal güzergâhını kullanacak.

5-G-3 Hattı Güzergâhında; Hattın araçları Üniversiteden Yıldızkente çıkışta üst yola dönmeden yeni yapılan Tokiler üstündeki Yeni Sevk İdareye çıkacak. Sevk İdarede kalkış saati sonrasında hareket ettikten sonra üst yol ve devamında normal güzergâhına gidecek. Bu sebeple Üniversiteden üst yol istikametine gidecek yolcuların sevk idareye çıkıp beklememeleri için G-4 araçlarını tercih etmeleri rica olunur. Ayrıca araçlar şehre gelişte Bosna Caddesinden sonra sola Yoncalık’a dönmeyip Prof. Dr. Recep AKDAĞ Bulvarına geçerek Yeşil Yakutiye kavşağından sola dönüp Teprizkapı sonrasında normal güzergâhına devam edecek.

6-G-4/A Hattı Güzergâhında; Otogar güzergâhı iptal olunacak hattın araçları Etü’den dönüş yapacaklar.

7- G-7 Hattı Güzergâhında; Hattın araçları Yenişehir’den şehir merkezine gelişte Havuzbaşından sonra Hastaneler Caddesi-Gez-Gürcükapı-Teprizkapı güzergâhı yerine Havuzbaşından sonra-Cadde-Teprizkapı-Cedid-Gürcükapı-Gez-Hastaneler güzergâhını kullanacaklar.

8-B-9 Hattı; Yeni ihdas edilecek hat ile İbrahim Hakkı Yurdu-Aziziye Yurdu-Üniversite-Havuzbaşı-MNG-ETÜ-A.Gazi Yurdu güzergâhında seferler başlatılacaktır. Hafta içi araçlar saat 10:00 a kadar Havuzbaşı-MNG-ETÜ güzergâhı kullanılmayıp Üniversite den çıktıktan sonra Stad Yolunu kullanarak İ.Hakkı Yurduna gelecek. Saat 10:00 dan sonra ve hafta sonu ise tüm seferlerde Havuzbaşı-MNG-ETÜ-A.Gazi Yurt güzergâhı kullanılacaktır.

 

  • © 2017 Erzurum Büyükşehir Belediyesi

    Bilgi İşlem Daire Başkanlığı